פיתוח חשיבה יצירתית
____________________

סדנאות שטח
לעבודת צוות O.D.T  
____________________

תוכניות לימודים
והעשרה לבתי ספר

____________________

אירועי פנאי וגיבוש ____________________

חוגי משחקי חשיבה
____________________

הקמת מרכזי חשיבה
וחדרי משחק

____________________

ייעוץ והכוונה 
ברכישת משחקים
  

מהי חשיבה יצירתית?

 

 

 "אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה" (וולט דיסני)

יצירתיות היא אחד המושגים הקשים ביותר להגדרה. זהו מושג הטומן בתוכו טווח רחב מאוד של עולמות תוכן וניגודים, היכולים לשכון יחד בו-זמנית.

יצירתיות היא, כנראה, המושג הכולל בתוכו את כל הניגודים האפשריים: רוח וחומר, גוף ונפש,פשטות ומורכבות, תלות בתוצאה איכותית לצד חשיבות הדרך והתהליך, גאונות וטירוף, אך גם מקריות וגם שיטתיות...

 

   

אנו, לעומת זאת, ננסה להציג גישה רחבה יותר למושג יצירתיות, הרואה את החשיבה היצירתית בכל מקום ובכל אדם, בכל תחום ובכל מעגלי החיים. מחקרים מראים כי ביכולתו של כל אדם באשר הוא להיות יצירתי, ללמוד, להתאמן ולהשתכלל ביכולת היצירתיות.
חשוב מכל - הגישה מזהה את היצירתיות כצורך אנושי, שבלעדיו אין התפתחות ואין שינוי.


וכשם שאימרה זו נכונה לגבי היחיד ניתן להכלילה גם על העולם הארגוני, בו יצירתיות היא צורך חיוני של כל ארגון על מנת לשרוד, להתקיים ולהצליח. במציאות המורכבת בה אנו חיים, זקוק כל ארגון להיבטים שונים מעולם היצירתיות - אם בשלב פיתוח המוצרים או בשלב המכירות והתחרות, בהיבטים שונים של ניהול ובאלה של התקשורת הבינאישית בארגון.

 

 

 

מדוע יצירתיות?

יצירתיות מאפשרת לנו לפתור בעיות שלא הצלחנו לפתור, חוסכת זמן ומקצרת תהליכים, חוסכת כסף ומשאבים, מוסיפה עניין וצבע לחיים ובעיקר: יצירתיות מאפשרת מימוש עצמי מלא יותר.

בחיפוש בחייו של כל אחד מאיתנו נוכל למצוא את הנסיבות שבהן אנו פורחים ובהן אנו מצליחים להיות שונים, גמישים יותר, עצמאיים יותר במחשבתנו - וזוהי, למעשה, תחילתה של היצירתיות.


היכולת שלנו להביא עצמנו לידי ביטוי עצמאי היא המפתח להתקיימותה של יצירתיות.

   

 

"בין אם אתם חושבים שאתם מסוגלים ובין אם לא אתם צודקים" (הנרי פורד)

   


 

© 2009  l  במחשבה תחילה l  טל: 08-9380024 פקס: 077-7501010 l  kplaylearn@gmail.com   צור קשר l כתיבה שיווקית: פולינה שטרן-שלמה

                                        שונית - 054-7272615 l ליאור - 054-7906372

Simply-Smart.com