פיתוח חשיבה יצירתית
____________________

סדנאות שטח
לעבודת צוות O.D.T  
____________________

תוכניות לימודים
והעשרה לבתי ספר

____________________

אירועי פנאי וגיבוש ____________________

חוגי משחקי חשיבה
____________________

הקמת מרכזי חשיבה
וחדרי משחק

____________________

ייעוץ והכוונה 
ברכישת משחקים
  

סדנאות שטח לעבודת צוות O.D.T
 

 
 

באיזו אווירה היית רוצה לעבוד?
כצוות מגובש, היכרות אישית בין העמיתים, תחושת שייכות לארגון, יחסי אמון בין הצוות וההנהלה, מעורבות ורגישות הדדית במקום העבודה, בתחושת שליחות בעשייה.... כולנו היינו רוצים לעבוד בסביבת עבודה שאלו הם מאפייניה.

חברת במחשבה תחילה מציעה לכם כלי אפקטיבי ומדויק ליצירת סביבת עבודה כזו.
באמצעות סדנאות השטח החווייתיות והמאתגרות O.D.T - תוכלו לעודד תהליכי למידה וליצור חוויות משותפות בלתי נשכחות המלוות בריגוש אמיתי. עוצמת החוויה מבטיחה שינוי בהתייחסות המשתתפים לעצמם, לחבריהם ולמשימות העומדות בפניהם.

   
     
 הסדנאות מתאימות לכל סוגי הצוותים ומסגרות העבודה. באמצעות תהליך מקצועי של איתור צרכים מדוייק, אנו בונים למשתתפים הרפתקאת שטח של התנסות, חוויה ולמידה.

הסדנאות שלנו:
סדנא חד יומית - 8 שעות
סדנת חצי יום- 4 שעות
בהתאם לצורך, נבנה לכם את הפעילות המתאימה ביותר לצרכים הייחודים שלכם

ניתן לערוך את הסדנאות בכל מקום בארץ ובחו"ל.

   
     
 מה זה O.D.T?

Outdoor training - מתודת הנחיית קבוצות המתקיימת בסדנאות, ומטרתה פיתוח כישורים חברתיים והקניית מיומנויות ניהול ומנהיגות, באמצעות פעילות אתגרית בתנאי שטח.
מתודת ה- ODT, מבוססת על מפגש של חברי הצוות עם סדרת משימות מאתגרות, פיזית ומנטלית, בסביבה חדשה ושונה משגרת יומם.

במהלך הסדנה באים לידי ביטוי יכולות ומיומנויות אישיות וקבוצתית כאחד.
בהיבט האישי מפגישה הסדנה את המשתתפים עם יכולות כמו: כושר מנהיגות, יכולת ביטוי ודרכי תקשורת בינאישית, התמודדות עם מצבי עמימות וחוסר ודאות, יכולת עבודה בצוות, התמודדות עם קבלת סמכות ולקיחת אחריות.
בהיבט הקבוצתי באות לידי ביטוי יכולות כמו: קבלת החלטות בצוות, ניהול משימות וסיכונים, יכולות תקשורת ושתוף מידע, יכולות הנעת תהליך והתמודדות עם מצבי קצה של תלות הדדית.
מטרות הסדנה מושגות באמצעות תהליכי עיבוד והנחייה קבוצתית.
בסיום כל משימה מתקיים ניתוח הביצועים וההתנהגויות, בהיבטים האישיים והקבוצתיים, תוך מתן דגש להתרחשויות בשטח והרחבתן למשימות הקבוצה בשגרת העבודה. תהליך ההתנסות ועיבודו, מאפשרים למידה מחולשות והפנמה ויישום של חוזקות, תוך רכישת כלים ומיומנויות חדשות.
בטווח הקצר מיושמים תוצרי הלמידה כבר בהמשך המשימות בסדנה. בטווח הארוך, משמשים התוצרים ככלים אפקטיביים להמשך עבודת הצוות בשגרה.

   
     
 עקרונות ה- O.D.T
 • למידה דרך חוויה והתנסות: מחקרים מלמדים כי הדרך היעילה ביותר לרכישת כלים, כרוכה בהתמודדות עם בעיות המאפשרות תרגול ומציאת פתרון, בסביבה ובתנאים הקרובים למציאות. סדנת ה-ODT מביאה את המשתתפים לרמות ריגוש וחוויה גבוהות, ויוצרת קרקע פורייה ללמידה. המעורבות הרגשית והחווייתית מגבירה את פוטנציאל תהליך הלמידה, מפחיתה התנגדויות שונות ומאפשרת הפנמה ויישום של תוצרי הסדנה.
 • מסגרת עבודה קבוצתית: התנסויות במסגרת קבוצה מאפשרות לחבריה להבין טוב יותר את עולמם הפנימי והחיצוני, באמצעות בחינה מתמשכת של עצמם, אל מול ההקשר החברתי.
  בהיבט האישי מאפשרת המסגרת הקבוצתית, למידה מעמיתים, תמיכה רגשית ופיסית, קבלת משוב מיידי מחבריה, תחושת שייכות והזדהות עם ערכיה ומשימותיה.
  בהיבט הקבוצתי מתקיים תהליך של גיבוש הקבוצה, חיזוק הזהות הקבוצתית והכרה בחולשותיה וכוחותיה.                                                         
   
 • התאמה לאופי הקבוצה ומטרותיה: סדנת ODT אפקטיבית, מכוונת מטרה וברורה למנחים וללומדים. מיפוי הצרכים והגדרת מטרות הסדנה מתבצעים על ידי אנשי המקצוע שלנו בשלב טרום הסדנה, באמצעות מפגש, תצפית או סדרת מפגשים בסביבת העבודה של המשתתפים.
  אופי האתגרים נגזר ממשימות הצוות בשגרה ובהתאם למיומנויות אותן מבקש הצוות לפתח על מנת לשדרג את ביצועיו ואלמנטים כוותק הקבוצה, רמת מיומנותה, בגרותה, ויכולתה הפיסית והמנטאלית .
 • שיקוף ועיבוד מונחה: התפקיד העיקרי של העיבוד הקבוצתי וההנחיה הוא לתווך בין החוויה וההתנסות בשטח לבין הלמידה. אופי המשימות מאפשר הגעה לתוצאה ברורה ואמיתית של ההתנסות, המופיעה כמדד של הצלחה או כשלון. בעזרת השיקוף והעיבוד המונחה מצליחים המשתתפים לעקוב ולהגדיר בצורה ממוקדת את הגורמים המקדמים או המעכבים, בתהליך ביצוע המשימה. מיידיות התוצאה, העיבוד והמשוב יוצרים תהליך אפקטיבי של למידה, הפנמה ויישום.
 •      
   מה ניתן להשיג באמצעות סדנת ODT?
  מחקרים בנושא מדגישים סדרה של מיומנויות אישיות וקבוצתיות הנרכשות בפעילות ODT:
  • הסדנה תשפר משמעותית את יכולתו של הצוות להתמודד בהצלחה עם קבלת החלטות, לקיחת סיכונים, פתרון בעיות, ועבודה יצירתית וממוקדת להשגת מטרותיו.
  • הסדנה מאפשרת שיתוף מפרה של גישות בין המשתתפים השונים, והזדמנות להיחשף לרעיונות, הרגלים וכלים מעולמם המקצועי של המשתתפים.
  • במישור האישי משתפרות מיומנויות כמו: שיפור בביטחון עצמי, עליה בנכונות לקחת סיכונים, שיפור במודעות ובדימוי העצמי, שיפור ופיתוח מיומנויות בתחום המנהיגות ופיתוח מיומנויות חשיבה רפלקטיביות, חשיבה יצירתית וחדשנית.
  • במישור הבין אישי: קידום שיתופי פעולה, שיפור באפקטיביות של מיומנויות תקשורת, הגברת האמון באחר, הגברת השיתוף בתהליכי קבלת החלטות, מציאת דרכים חדשות ואפקטיביות לפתרון קונפליקטים ושיפור מיומנויות ומנגנוני פתרון בעיות.
     


   

   לפרטים נוספים וליצירת קשר


   

  © 2009  l  במחשבה תחילה l  טל: 08-9380024 פקס: 077-7501010 l  kplaylearn@gmail.com   צור קשר l כתיבה שיווקית: פולינה שטרן-שלמה

                                          שונית - 054-7272615 l ליאור - 054-7906372

  Simply-Smart.com